Ubaw po pachy

Kabaret Jurki w Witnicy już za dwa tygodnie! Są jeszcze bilety na ubaw po pachy.

Kabaret Jurki jest przedstawicielem kabaretu tradycyjnego w formie. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Tworzą również piosenkę kabaretową.

Początkowo Jurki prezentowały kabaret form sierocych. Nurt sierocy charakteryzował się specyficznym wyglądem, egzaltowaną mową i „przepraszającym” zachowaniem – kłaniali się w środku skeczu po każdej silniejszej reakcji publiczności, emocje wyrażali poprzez sztuczną deklamację, a stroje dobierali sobie o dwa numery za małe. W ten właśnie sposób zaprezentowali się na PACE w 1996 roku. Zdobyli za ten występ I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę.

Występ odbędzie się w czwartek, 26 września o godz. 19.00 w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Bilety kosztują tylko 30zł od osoby. Zapraszamy całymi rodzinami! Więcej informacji na ten temat w Miejskim Domu Kultury oraz na stronie KupBilecik.pl.

(fot. MDK)

Wielkość czcionki
Kontrast