Otwieramy Orlika Lekkoatletycznego!

Już jutro Burmistrz Dariusz Jaworski i Wojewoda Władysław Dajczak otworzą Orlika Lekkoatletycznego – zmodernizowany Stadion Miejski w Witnicy. Uroczystości będzie towarzyszyć Gminny Dzień Sportu, Giełda Klubów Sportowych i profesjonalne zawody lekkoatletyczne.

Ta inwestycja trwała rok i jest warta ponad 1,1 miliona złotych. Na Stadionie Miejskim w Witnicy powstała nowoczesna, profesjonalna baza baza lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej, w tym: bieżnia okrężna czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 400 metrów, bieżnia prosta czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 100 metrów jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej (z nabiegami łącznie długość 120 metrów), skocznia do skoku wzwyż o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, skocznia do skoku w dal oraz do trójskoku o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni, rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni z mączki ceglanej, zlokalizowana w zakolu bieżni oraz wyposażenie lekkoatletyczne w postaci sprzętu lekkoatletycznego.

Obiekt zmodernizowała specjalistyczna firma Sport Track z Gorzowa Wlkp. Orlik Lekkoatletyczny został wybudowany przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Dotacja MSiT wyniosła 700 tys. zł. Warto wspomnieć, że również ze środków FRKF równolegle zrealizowano modernizację zaplecza stadionu.
Uroczystość pod honorowym patronatem Wojewody Lubuskiego rozpocznie się w piątek 13 września o godz. 9.30 i będzie miała wyjątkową oprawę – tuż po oficjalnym otwarciu odbędą się lekkoatletyczne zawody sportowe z udziałem kilkuset dzieci z całej Gminy Witnica pod egidą Gminnego Dnia Sportu. Zawodom będzie towarzyszyć Giełda Klubów Sportowych – kluby z Miasta i Gminy Witnica będą prezentować swoją ofertę i zachęcać do zapisywania się do swoich sekcji. Zaprezentują się m.in. UKS Nowiny Wielkie (saneczkarstwo) UKS Witniczanin Witnica (tenis stołowy), Klub Aikido Renshu (aikido), Klub Sportowy Dragon (taekwondo), BUKS Wilki Witnica (baseball) i Witnicka Szkółka Piłkarska ,,Abra” (piłka nożna, cheerleaderki). Uczniowie szkół z całej gminy będą mogli na miejscu zdecydować, do którego klubu chcą się zapisać.

Następnie przeprowadzone zostaną profesjonalne lekkoatletyczne zawody sportowe dla zawodników klubów zrzeszonych w PZLA. Gościnnie wystąpią również lekkoatleci z Jordanii. Jedną z uczestniczek będzie Justyna Saganiak, wicemistrzyni Polski z 2018 r. w biegu na 400 metrów przez płotki, która zdobyła w tym roku 5 miejsce w mistrzostwach świata w Jokohamie w sztafecie 4×400 metrów. W trakcie Gminnego Dnia Sportu odbędzie się również pojedynek samorządowców, w którym na dystansie 100 metrów zmierzą się Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski, Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Witnicy Artur Stojanowski oraz radny Marek Kobylański. Zapraszamy mieszkańców do udziału w tej uroczystości!

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast