Mościce wygrywają!

Koło Gospodyń Wiejskich z Mościc wygrało plebiscyt ,,Gazety Lubuskiej” na Koło Gospodyń Wiejskich Roku! Nasi rolnicy zajęli wiele czołowych miejsc na szczeblu powiatowym. Teraz rozpoczyna się etap wojewódzki.

W ramach plebiscytu Gazety Lubuskiej ,,Mistrzowie Agro”, prowadzony był konkurs Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołtysa Roku, Sołectwo Roku i Gospodynię Roku. Zakończył się powiatowy etap plebiscytu. W swojej kategorii 1 miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Mościcach! Mościckie KGW awansowało też do finału wojewódzkiego. Czwarte miejsce zajęło KGW Kamień Mały, a 9 lokatę – KGW Mościczki, a na 3 miejscu – KGW w Kamieniu Małym. Panie z Mościc w finale wojewódzkim będą walczyć o vouchery na 1000 zł na sprzęt adg oraz nakręcenie filmu promocyjnego o Kole. Nagrodzone zostaną pierwsze trzy lokaty, więc warto dalej wspierać głosami KGW Mościce! Gdy rozpocznie się głosowanie w etapie wojewódzki, podamy szczegóły głosowania na nasze Panie.

W kategorii Sołtysa Roku drugie miejsce w powiecie zajął Leszek Jakubowski, sołtys Świerkocina. Trzecia była Urszula Czerniecka z Krześniczki, piąta Natalia Zwierzchowska z Dąbroszyna, a szósty Krzysztof Habaj z Kamienia Wielkiego. W kategorii Gospodyni Roku drugie miejsce zajęła Emilia Straus (Kamień Mały), a w kategorii sołectw również drugie miejsce zdobył Kamień Wielki. Do 30 września trwa natomiast głosowanie w kategorii Rolnik Roku. Można oddać głos na Michała Hładkiego z Kamienia Wielkiego (aktualnie 6 miejsce) i Zbigniewa Kołoszyca (obecnie 13 miejsce) oraz Rafała Ławniczaka (aktualnie 14 miejsce).

Informacji o plebiscycie udziela Weronika Kłapouszczak, tel. 519 503 561 (pn.-pt., w godz. 9-16), e-mail: plebiscyt@gazetalubuska.pl. Więcej na temat plebiscytu, w tym informacje, jak głosować, znajdziemy pod linkiem https://gazetalubuska.pl/p/mistrzowie-agro-2019,1005289/.