Bezpłatne badania dla mieszkańców

Burmistrz Dariusz Jaworski i Laboratorium Medyczne ,,Diagnostyka” zapraszają mieszkańców Witnicy i Nowin Wielkich na bezpłatne badania medyczne. Laboratorium sprawdzi m.in. poziom glukozy i zrobi próby wątrobowe.

Badania odbędą się 7 października w godz. 8.00-10.00 w świetlicy wiejskiej w Nowinach Wielkich oraz 8 października w godz. 8.00-10.00 w Regionalnym Centrum Ratownictwa w Witnicy. Dorośli mieszkańcy Nowin Wielkich i Witnicy będą mogli zbadać morfologię, OB, glukozę na czczo, lipidogram, kreatyninę, TSH, CEA, zrobić próby wątrobowe, będą też mieli kompleksowe badanie moczu. Dodatkowo kobiety skorzystają z badań markerów rakowych CA 125, a mężczyźni z całkowitego badania PSA.

Podczas badania trzeba ze sobą wziąć dowód osobisty, trzeba też przyjść na czczo. Pobierana jest krew, a mocz do analizy należy dostarczyć w przeznaczonych do tego celu pojemniczkach z apteki. Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach, należy się wcześniej zarejestrować – mieszkańcy Nowin Wielkich u sołtysa p. Władysława Bilika pod nr 601 750 798, a mieszkańcy Witnicy w dniach 25-26 września pod nr 607 845 033 (w godz. 8.00-15.00). Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!

(fot. UMiG)

Wielkość czcionki
Kontrast