Bezpieczniej w Dąbroszynie

Siedem nowoczesnych lamp oświetliło w drogę do świetlicy w Dąbroszynie, a przy okazji plac zabaw przy szkole podstawowej. Inwestycję gmina zrealizowała wspólnie z sołectwem.

Dwa lata sołectwo przygotowywało się do zamontowania lamp przy drodze do świetlicy wiejskiej. Część osprzętu kupiliśmy już w ubiegłym roku, a latarnie zamontowano ostatecznie w  tym roku. Urząd kupił 7 nowoczesnych opraw oświetleniowych i lamp Lumina, w technologii LED, energooszczędnych i wydajnych. Zaoszczędzimy na tym do 80% kosztów zużycia energii w porównaniu z lampami tradycyjnymi. Montażem zajęła się sprawdzona i profesjonalna firma z Kostrzyna, która montowała już identyczne lampy z Sosen do Starych Dzieduszyc. Wykonano wykopy i postawiono słupy, następnie podłączono kable energetyczne i po uzgodnieniach z Eneą lampy już świecą

Lampy typu parkowego stanęły wzdłuż drogi od chodnika przy szkole aż do samej świetlicy. Przy okazji latarnie oświetlają plac zabaw przy szkole podstawowej. Teraz imprezy sołeckie i szkolne będą mogły się odbywać nawet po zmroku, a mieszkańcy Dąbroszyna korzystający ze świetlicy wiejskiej i miejscowego punktu bibliotecznego, wieczorami będą się czuć bezpieczniej w tym miejscu.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast