Wędkarz z Witnicy w elicie

Na naszym słynnym łowisku – na ,,ścianie” w Świerkocinie odbyły się Wędkarskie Mistrzostwa Polski Weteranów. Władysław Mudrecki z Witnicy zdobył w nich brązowy medal!

W dniach 22-23 czerwca na Warcie w Świerkocinie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów 55+ i 65+ w Wędkarstwie Spławikowym. Otwarcie oraz zakończenie ceremonii miało miejsce w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy, a uroczystość z udziałem Burmistrza Dariusza Jaworskiego poprowadził Kazimierz Szmid.

W kategorii 55+ startowało 42 zawodników, sklasyfikowano 41, natomiast w kategorii 65+ udział wzięło 29 zawodników, a sklasyfikowano 28. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny Józef Jeziorski. Zawody zostały rozegrane w dwóch turach. Podczas trwania Mistrzostw można było zauważyć sportową rywalizację wśród zawodników, którzy dobrze radzili sobie z upalną pogodą. Łowiono głównie krąpie, płocie i leszcze. Po długich zmaganiach pierwsze miejsce w kategorii 55+ zajął znany niegdyś zawodnik Zbigniew Milewski reprezentujący Okręg PZW w Zielonej Górze, drugie miejsce wywalczył Włodzimierz Kmieć z Okręgu PZW Poznań natomiast trzecie miejsce zajął Jan Włodarczak z Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. W kategorii 65+ wygrał Zbigniew Korytowski (Okręg Mazowiecki), drugi był Zygmunt Gorzelańczyk (Okręg PZW Zielona Góra), a trzecie miejsce zajął witniczanin Władysław Mudrecki (Okręg Gorzów Wlkp). Gratulujemy!

Organizatorzy – Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie – serdecznie dziękują Burmistrzowi Dariuszowi Jaworskiemu oraz Dyrektorowi Miejskiego Domu Kultury Tomaszowi Wysoczańskiemu za udostępnienie sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy i pomoc organizacyjną. Sponsorami zawodów byli: sklep Sazan Gorzów Wlkp.,Turecki Kebap Kemal Yildiz, Maver Polska oraz Okręgowy Kapitanat Sportowy i Okręg PZW w Gorzowie Wlkp.