Najlepsi z najlepszych

20 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach jak co roku odbył się konkurs wiedzy ogólnej „Najlepszy z Najlepszych”. Konkurs cieszył się ogromną popularnością, gdyż wystartowało aż osiem szkół.

Obok NSP w Sosnach, udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych z Bogdańca, Dąbroszyna, Krzeszyc, Nowin Wielkich, SP nr 1 w Witnicy, SP nr 2 w Witnicy, Kamienia Wielkiego i Lubna. Konkurs rozegrany został w II rundach według zasad popularnego turnieju ,,Jeden z dziesięciu’’, a troje uczniów z największą liczbą zachowanych szans spotkało się w rozgrywce finałowej. Wystąpiło 18 uczestników. W jury zasiadły: Danuta Mazur z Urzędu Miasta i Gminy Witnica, Lidia Kucharska wicedyrektor NSP Sosny oraz Dorota Waśków nauczycielka SP nr 1 w Witnicy. Konkurs prowadził Rafał Kruczyk – dyrektor NSP Sosny. W drugiej rundzie uczniowie odpowiadali tak dobrze, że trzeba było skorzystać z dodatkowej puli pytań, aby wyłonić finałową trójkę.

W finale VI edycji konkursu ,,Najlepszy z najlepszych’’ zwyciężył Wiktor Fabijaniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy,  drugie miejsce zajął Eryk Kowalczyk, również z SP nr 2 w Witnicy, a trzecie Oliwia Kowaliszyn ze Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie. Pierwsza trójka otrzymała karty podarunkowe o wysokości 300, 200 i 100zł.

Drużynowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Witnicy, która zabrała ze sobą puchar przechodni oraz system audio o wartości 400 zł.

Nagrody zostały zakupione ze środków otrzymanych na realizację zadania publicznego z Urzędu Miasta i Gminy Witnica. – Organizatorzy dziękują Panu Dariuszowi Jaworskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Witnica, za okazane wsparcie – mówi Rafał Kruczyk, dyrektor NSP Sosny.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast