Znów posprzątamy jezioro Wielkie

Już po raz piąty odbędzie się akcja sprzątania jeziora Wielkiego w Witnicy. Akcję organizuje Szkoła Nurkowania Dive Point wspólnie z Burmistrzem Dariuszem Jaworskim.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w corocznej akcji ekologicznej ,,Posprzątajmy Jezioro Wielkie w Witnicy”. Zapoczątkowała ją grupa wolontariuszy – nurków mieszkających w naszej gminie. Szybko dołączyli do nich urzędnicy magistratu i organizacje społeczne z naszej gminy, jak Witnicki Szczep Harcerski ,,Wicina” Jednostka Strzelecka 4044 Witnica czy Uniwersytet Trzeciego Wieku. W akcji corocznie bierze udział 60-100  osób. Akcja sprzątania na tyle przyjęła się w naszej gminie, że inna grupa wolontariuszy od trzech lat w podobnym czasie urządza sprzątanie jeziora Długiego w Sosnach.

Tym razem nad brzegiem jeziora Wielkiego spotykamy się w sobotę 25 maja. Akcja zacznie się o godz. 11.00, a zakończy wspólnym ogniskiem o godz. 15.00. Sprzątać będziemy brzeg, a osoby nurkujące zadbają o czystość dna Jeziora Wielkiego. Mamy nadzieję na tłumny udział osób, którym na sercu leży środowisko naturalne oraz warunki letniego wypoczynku nad wodą.

(fot. Joanna Dudziak)

Wielkość czcionki
Kontrast