Orlik rośnie!

Jest już gotowa podbudowa pod nowe bieżnie, skocznie i rzutnie na Stadionie Miejskim w Witnicy. W ramach budowy Lekkoatletycznego Orlika powstanie nowoczesna baza do biegów, skoków w dal i wzwyż oraz dyscyplin rzutowych. Inwestycja warta 1,7 mln zł zakończy się w maju.

Wielkimi krokami zbliża się oddanie do użytku Lekkoatletycznego Orlika w Witnicy. Firma Sport Track wylała już beton pod bieżnie, skocznie i rzutnie. Stare bieżnie i rzutnie zostały rozebrane. Teraz beton schnie, a gdy uzyska optymalną odporność, rozpocznie się układanie tartanowych nawierzchni. Pod nazwą Lekkoatletycznego Orlika kryje się budowa profesjonalnej bazy lekkoatletycznej o nawierzchni tartanowej. W ramach zadania powstanie:

– bieżnia okrężna czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 400 metrów,

– bieżnia prosta czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 100 metrów jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej (z nabiegami łącznie długość 120 metrów),

– skocznia do skoku wzwyż o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– skocznia do skoku w dal oraz do trójskoku o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni z mączki ceglanej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– wyposażenie lekkoatletyczne w postaci sprzętu lekkoatletycznego.

Cała inwestycja jest warta niemal 1,7 mln zł. Z tego 700 tys. zł dostaliśmy od ministra sportu w projekcie, który zakwalifikował się do dotacji w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Gmina ogłosiła przetarg, w którym najkorzystniejszą ofertę cenową złożyła firma Sport Track i to z nią Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał umowę na wykonawstwo. Prace mają się zakończyć pod koniec maja. – Nareszcie ędziemy mieli profesjonalną bazę lekkoatletyczną. Nową nawierzchnię będziemy mogli udostępnić uczniom witnickich szkół, aby mogli ćwiczyć biegi sprinterskie, średnio i długodystansowe, skok wzwyż, skok w dal, trójskok oraz pchnięcie kulą. Układ boiska nie zmieni się, więc nadal będą mogły być na nim rozgrywane mecze piłkarskie. Docelowo chcemy stworzyć sekcję lekkoatletyczną – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast