Masa nie tylko rowerowa

Są już gotowe numery startowe II Witnickiej Masy Rowerowej. Pamiętajmy, że możemy pomóc Sebastianowi Krawczyńskiemu także biegnąc lub maszerując z kijkami nordic walking.

II Witnicka Masa Rowerowa odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Zbieramy pieniądze na ratowanie zdrowia młodego witniczanina, Sebastiana Krawczyńskiego, który zmaga się  rakiem kości (z przerzutami na płuca). Początek od godz. 8.00 w Parku Drogowskazów. Poniżej zamieszczamy mapki poszczególnych tras Masy, którymi można pojechać po wpłacie wpisowego (nie mniej niż 10 zł dzieci i młodzież oraz nie mniej niż 20 zł dorośli). Każdy uczestnik dostanie numer startowy – na zdjęciu prezentuje go Burmistrz Dariusz Jaworski, inicjator akcji. Są na nim logotypy organizatorów i partnerów akcji, a na odwrocie wydrukowana jest ,,tabelka bezpieczeństwa” – tabela z danymi takimi jak grupa krwi czy numer do osoby kontaktowej i w razie nieprzewidzianej sytuacji zdrowotnej dane z tabeli mogą być bardzo pomocne.

Akcja będzie oczywiście zabezpieczona pod względem medycznym, a newralgiczne punktu tras będą zabezpieczone przez policję i ochotniczą straż pożarną z naszej gminy. Organizatorzy przygotowali też trasę dla biegaczy i amatorów nordic walking. Wiedzie ona od punktu startowego przy Stawie Miejskim przez ul. Moniuszki, następnie nieutwardzoną ul. Parkową wzdłuż Witny, potem ul. Strzelecką, ul. Cegielnianą, ul. Zacisze i Myśliwską do ośrodka Leśne Ustronie i powrót tą samą trasą. Start biegu i marszu o godz. 11.20. W finale na wszystkich uczestników – ale też na mieszkańców – czeka w Parku Drogowskazów wata cukrowa, gofry, domowe ciasta i wojskowa grochówka, a także dmuchane zamki. Dochód z tych wszystkich atrakcji w całości będzie przeznaczony na wsparcie dla Sebastiana. Akcji towarzyszyć będzie również znakowanie rowerów przez policję i nauka pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Witnica. Zapraszamy!

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast