Dobre Kino już w środę

W środę po świętach Dobre Kino zagra w Witnicy. W Regionalnym Centrum Ratownictwa będzie można obejrzeć trzy filmowe hity.

24 kwietnia w RCR odbędą się projekce filmów, które aktualnie są grane w kinach. O godz. 16.00 zobaczymy animowany film ,,Robaczki z zaginionej dżungli”. To kontynuacja nakręconej pięć lat temu produkcji ,,Robaczki z zaginionej doliny”. Tym razem mała biedronka zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysyłana na Karaiby. Jej tata wyrusza do Gwadelupy, aby ją uratować. Film jest nakręcony w specyficznej formie – postaci nie mówią, tylko wydają z siebie różne dźwięki, a większość odczuć i reakcji odgrywana jest przy pomocy gestów, mowy ciała i mimiki twarzy. Twórcy ,,Robaczków” garściami czerpią z doświadczeń pantomimy i kina niemego. Sceny są dzięki temu tak zabawne, że dzieci z pewnością będą się dobrze bawić, a przy tym uruchomi się ich wyobraźnia.

O godz. 18.00 będzie zaś można obejrzeć film Władysława Pasikowskiego ,,Kurier”. To opisana w tonie sensacyjnym historia Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Legendarny „kurier z Warszawy” przyjmuje misję przedostania się z okupowanej Polski do Londynu. Po przybyciu przekazuje również wiadomości dotyczące Armii Krajowej. Film niesie wielką dozę patriotyzmu, jak piszą krytycy, ,,potrafi chwycić za gardło”, ale patos jest też przełamywany zręcznie dobrą dawką humoru.

Na godz. 20.00 Dobre Kino zaprasza zaś na projekcję dramatu ,,Ciemno, prawie noc”. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Dziennikarka przyjeżdża do miejsca, w którym przeżyła traumę dzieciństwa… Adaptacja słynnej powieści Joanny Bator jest w kinie opowieścią o Złu, bardzo mroczną i przerażającą.

Bilety w cenie – 14 zł ulgowy i 16 zł normalny – można nabyć przed seansem, podobnie jak popcorn i napoje gazowane. Zapraszamy!

(fot. MDK)

Wielkość czcionki
Kontrast