Będzie się działo!

Wiemy już, kto wystąpi na scenie 27 Finału WOŚP w Witnicy. Wszystkich witniczan zapraszamy do Regionalnego Centrum Ratownictwa w niedzielę od godz. 16.30.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 27 raz. Także po raz 27 gra w Witnicy, w której od zawsze byli wolontariusze wspierający akcję Jurka Owsiaka. W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W naszej gminie kwestę będzie prowadzić 70 wolontariuszy sztabu, któremu przewodzi Artur Stojanowski.

Wolontariusze będą zbierać pieniądze już od wczesnego ranka w niedzielę 13 stycznia. O godz. 12.00 wystartuje bieg ,,Policz się z cukrzycą”. Wpisowe do biegu – 20 zł do puszki WOŚP w całości przeznaczone jest na Orkiestrę. Trasa biegu wiedzie z parkingu koło Komisariatu Policji przez ul. Kościuszki, lasem w stronę Leśnego Ustronia, potem koło wiaty Nadleśnictwa, ul. Traugutta i znów ul. Kościuszki z powrotem na parking. Tą samą trasą, też od godz. 12.00 pójdą amatorzy nordic walking, a rowerzyści pojadą z miejsca startu nad jez. Wielkie i z powrotem. Wpisowe dla kijkarzy i cyklistów to również 20 zł. Po raz pierwszy włączą się też w akcję witnickie Morsy. O godz. 14.00 amatorzy kąpieli w zimniej wodzie zapraszają wszystkich chętnych na II Witnickie Morsowanie (pierwsze odbyło się zimą ubiegłego roku) – wpisowe także wynosi 20 zł na WOŚP. Od godz. 16.30 w RCR rozpoczną się koncerty solistów i zespołów muzycznych oraz licytacje fantów. Plan występów jest następujący:

16.30 Rozpoczęcie

17:00 Występy dzieci z MDK

17.45 Pokaz Hip Hop – Sekcja MDK

19.00 Cheerleaderki – dzieci z Witnicy

19.45 Jezioro Łabędzie – UTW Witnica

20.00 Koncert Zespołu – Poza Czasem

20.30 Finał – Pokaz Świateł

Wciąż można przekazać nowe fanty dla Orkiestry – wystarczy je zostawić w Miejskim Domu Kultury lub w Bibliotece. Można też je przynieść w dniu imprezy. Organizatorzy finału liczą też na wsparcie witnickich firm. Pomaganie jest dziecinnie proste! – takie jest hasło 27 Finału. Więcej na temat Finału w Witnicy można się dowiedzieć z fanpage witnickiego sztabu WOŚP na Facebooku.

(fot. WOŚP)

Wielkość czcionki
Kontrast