Dziewczyny na podium!

Drugie miejsce wśród liceów zajęły uczennice Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy, w Międzypowiatowym Konkursie Polonistycznym w Czarnkowie. Gratulujemy!

30 listopada 2018 r. w Czarnkowie, w ramach współpracy partnerskiej „Na miedzy” odbył się IV Międzypowiatowy Konkurs Polonistyczny. Podczas tegorocznej edycji uczniowie z czterech powiatów czarnkowsko – trzcianeckiego, gorzowskiego, strzelecko – drezdeneckiego i wałeckiego mieli za zadanie przygotować wypowiedź retoryczną na temat „Refleksje młodych o wolność w 100-lecie Niepodległości” oraz rozwiązać test   w trzyosobowych grupach.

Komisja w której pracowali nauczyciele języka polskiego ze wszystkich szkół (z naszej Agnieszka Sikorska) zwracała uwagę na ujęcie i oryginalność tematu oraz wykorzystanie środków retorycznych. Najwięcej jednak punktów można było uzyskać za zawartość merytoryczną wypowiedzi, czyli argumentację. Jury oceniało poprawność językową i stylistyczną, ważna była też postawa mówiącego i kompozycja wypowiedzi. Większość zespołów przygotowała prezentację multimedialną. W drugim etapie uczniowie musieli zmierzyć się z testem językowym. Mieli za zadanie m.in. nazwać części mowy, wybrać poprawny zapis słów oraz określić rodzaj zdań składniowych.

Po podliczeniu punktów z obu etapów okazało się, że uczennice Zespołu Szkół Samorządowych w Witnicy: Pola Stankiewicz, Marcelina Szuciak i Marta Wąsowicz z 3LO pod opieką pani Małgorzaty Tyborskiej zdobyły 173 pkt. i zajęły II miejsce wśród liceów. W nagrodę otrzymały dyplomy, bony do Empiku oraz drobne upominki ufundowane przez Starostę Czarnkowsko – Trzcianeckiego p. Tadeusza Teterusa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(fot. ZSS)

Wielkość czcionki
Kontrast