,,Dwójka” ma swój radiowęzeł

Doczekali się. Przy wielkiej radości uczniów, Burmistrz Dariusz Jaworski i dyrektor witnickiej ,,dwójki” Renata Sypuła otworzyli dziś szkolny radiowęzeł.

Młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy czekała rok na radiowęzeł szkolny. Rok temu grupa uczniów – inicjatorów radiowęzła odwiedziła Burmistrza Dariusza Jaworskiego, prosząc go o wsparcie. – Dzięki temu szkoła zacznie tętnić życiem. Chcemy, aby nasza szkoła kojarzyła się z miejscem radości, a nie nudy! – mówiła Julia Rosiak, pomysłodawczyni i Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Członkowie SU argumentowali też, że ,,Dwójka” nie chce być gorsza od SP nr 1, która radiowęzeł już ma.

W ,,Dwójce” zaczynali od zera. – To świetna inicjatywa. Chętnie pomogę uczniom SP nr 2 i dołożę swoją cegiełkę do stworzenia radiowęzła, a właściwie jego reaktywacji, bo kiedyś on już działał w tej szkole – powiedział Burmistrz i przekazał szkole ze środków gminy kilka tysięcy złotych. Szkoła kupiła za to głośniki i mikser. Uczniowie przekonali do tej inicjatywy również panią dyrektor Renatę Sypułę i grono pedagogiczne. Dyrekcja znalazła sponsora – jedną z witnickich firm, która ufundowała kabinę do realizacji dźwięku. Szkołą kupiła też laptop, a nauczyciele podłączyli okablowanie.

Dziś, w mikołajkowym prezencie, Burmistrz Dariusz Jaworski i dyrektor Renata Sypuła otworzyli uroczyście studio szkolnego radiowęzła. W eter popłynęły pierwsze słowa i pierwsza piosenka – słynny przebój ,,Last Christmas”. Inicjatorzy radiowęzła chcą nadawać audycje z ciekawostkami, które poszerzą wiedzę uczniów, audycje muzyczno – rozrywkowe, które pomogą uczniom być produktywniejszymi na lekcjach oraz ważne komunikaty szkolne. W realizacji audycji pomogą młodzieży nauczyciele.

Dyrekcja, nauczyciele i samorząd uczniowski dziękują za wsparcie sponsorom: Burmistrzowi Dariuszowi Jaworskiemu, Radzie Miejskiej, Radzie Rodziców SP nr 2, panu Mariuszowi Dobrzańskiemu, Pani Elżbiecie Działkowskiej, panu Andrzejowi Serniakowi, pani Magdalenie Regule – Ciemcioch, a także firmie Witnica Metal, która pod nadzorem pana Andrzeja Gradowskiego wykonała pomieszczenie radiowęzła.

O sprawie napisała Gazeta Lubuska, a reportaż na ten temat wyemitowała też TVP. Można zobaczyć go pod linkiem https://gorzow.tvp.pl/40375901/mlodziez-pozyskala-sponsorow-i-zalozyla-szkolny-radiowezel.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast