Trójbój dla Niepodległej

8 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Sosnach, odbyły się nietypowe zawody, które symbolicznie nawiązywały do wysiłku włożonego w odzyskanie wolności przez naszych przodków.

Zawody składały się z trzech elementów:
– wyścig wokół malowniczego jeziorka, symbolizujący wytrzymałość
– zawody strzeleckie z broni ASG, pokazujące precyzję
– test z wiedzy historycznej, udowadniający logiczne myślenie.
W tych zmaganiach udział wzięło dziewięć drużyn z gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Witnicy. Uczniowie mogli posilić się prawdziwie wojskową , pyszną grochówką, skosztować słodkiej waty cukrowej oraz innych pyszności specjalnie przygotowanych na tę wyjątkową okazję. Gospodarze oprowadzili swoich rówieśników po zabytkowym budynku szkoły oraz okolicznym parku, który o tej porze roku wygląda naprawdę imponująco.
I choć wszyscy uczestnicy zawodów związanych ze świętowaniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości wykazali się wielką wolą ducha, niezaprzeczalnie wygrali uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnach, którzy mieli najlepszy czas w wyścigu wokół jeziorka, zdobyli najwięcej punktów w strzelaniu z broni ASG oraz uzyskali wysoki wynik z wiedzy historycznej. Impreza ta nie mogłaby się udać, gdyby nie wsparcie ze strony Burmistrza Dariusza Jaworskiego oraz Jednostki Strzeleckiej 4044 Witnica, za co dyrekcja i nauczyciele szkoły serdecznie dziękują.
(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast