Fit-park w Dąbroszynie

W Dąbroszynie powstała Otwarta Strefa Aktywności. Na urządzenia warte 50 tys. zł pozyskaliśmy dotację z Ministerstwa Sportu.

Przy boisku w Dąbroszynie stanęły urządzenia fit-parku. Ustawiono je w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Pieniądze na budowę siłowni pod chmurką Gmina Witnica zdobyła z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Otwarta Strefa Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsce sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład którego weszły  urządzenia siłowni zewnętrznej oraz strefa relaksu i gier i zagospodarowanie zieleni. W Dąbroszynie stanął m.in. orbitrek, wioślarz, rower, wyciskacz, surfer i inne urządzenia, a w strefie relaksu jest ustawiony stół do gry w szachy oraz ławki i kosze na śmieci.

OSA ma sprzyjać integracji społecznej i jest skierowana do różnych grup wiekowych. Całość kosztowała 50 tys. zł. Połowę tej kwoty pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie miejscowej szkoły podstawowej już korzystają z urządzeń fit-parku. To już trzecia w tym roku sportowa inwestycja realizowana ze środków MSiT. Wcześniej zdobyliśmy dofinansowanie na remont i modernizację zaplecza Stadiony Miejskiego oraz na budowę i wyposażenie Lekkoatletycznego Orlika w Witnicy. Ta pierwsza inwestycja jest już zrealizowana, druga trwa.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast