Będą kolejne badania dla mieszkańców

Aż 216 mieszkańców sołectw wzięło udział w bezpłatnych badaniach dla kobiet i mężczyzn. W tym roku będą jeszcze jedne darmowe badania, tym razem dla mieszkańców Witnicy.

Zorganizowane w tym roku badania markerów komórek rakowych CA-125 cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców i pokazały, że takie inicjatywy są potrzebne. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt pań. Burmistrz Dariusz Jaworski wspólnie z Laboratorium Medycznym ,,Diagnostyka” zorganizował więc kolejne badania. Tym razem były to dla pań badania TSH – hormon tarczycy, morfologia, glukoza, mocz oraz dla panów badanie PSA – poziom antygenu prostaty (dla mężczyzn po 40 roku życia). Badania odbywały się w październiku w poszczególnych sołectwach. Zgłosiło się do nich aż 216 osób!

Burmistrz podjął więc decyzję, że Gmina zorganizuje w tym roku jeszcze jedną akcję. W listopadzie odbędą się badania TSH (jak również morfologia, glukoza i badanie moczu) dla kobiet oraz badanie PSA (poziom antygenu prostaty) dla Panów. W przyszłym tygodniu będą prowadzone zapisy, a samo badanie odbędzie się pod koniec miesiąca. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast