Widowiskowe wyścigi wraków

To była bardzo udana impreza! Zmotoryzowani Witnica pożegnali lato rajdami Wrak Race na terenach przy ul. Stalowej.

W sobotę od rana do Witnicy zjeżdżali amatorzy ścigania się off-road, wioząc na lawetach samochody przystosowane do wyścigów Wrak Race. Chętni do startu w Witnicy byli nawet kierowcy z innych gmin. Silną grupą stawili się u nas fani Wrak Race Torzym. Zmotoryzowani nienagannie przygotowali i zabezpieczyli tor. Ściganie trwało całe popołudnie. Nic nikomu się nie stało, a emocji było co niemiara. Samochody wzbijały fontanny kurzu, a ryk silników słychać było bardzo daleko. Publiczność gorąco zagrzewała zawodników, a gdy któreś auto wypadło z trasy, pomagali kierowcy wrócić na tor.

Nasi kierowcy pokazali, że potrafią świetnie jeździć. Wśród samochodów do 1,6 l pojemności silnika wygrał Piotr Nowacki, drugi był Paweł Dziemidowicz, a trzeci Jacek Frączak. W kategorii auto powyżej 1,6 l. najlepszy był Andrzej Warwas, przed Rafałem Zmorkowskim i Wojciechem Madejem. Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Tokarska, drugie miejsce zajęła Grażyna Jankowska, a trzecie Karolina Chojnacka. Nagrody wręczył zwycięzcom Burmistrz Dariusz Jaworski.

Film z rajdu można zobaczyć na gminnej stronie FB pod linkiem https://www.facebook.com/MiastoiGminaWitnica/videos/241850083171290/.

(fot. Klaudia Słowińska)

Wielkość czcionki
Kontrast