US Army zagra w Witnicy!

Już w środę otworzymy boisko baseballowe w Witnicy. Pierwszy mecz rozegrają między sobą ,,Wilki” Witnica i drużyna 115 Batalionu Wsparcia US Army z Teksasu. To pierwsze certyfikowane boisko do baseballa i tee-balla w zachodniej Polsce.

Boisko powstało z inicjatywy Burmistrza Dariusza Jaworskiego przy ul. Bajkowej w Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji  w Witnicy. Główne pole gry, tzw. infield wybudowała wiosną witnicka firma Kazar pana Marka Rackiewicza, a zewnętrzne (outfield) skończyły budować kilka dni temu Miejskie Zakłady Komunalne. Obiekt ma kształt wycinka koła o kącie 90 stopni. Wewnętrzne pole gry oddzielone jest od zewnętrznego utwardzonymi ścieżkami z mączki ceglanej. Zamontowano też profesjonalne bazy – ważne elementy boiska baseballowego. Będzie ich pięć plus tzw. górka miotacza. Aby piłki nie wylatywały poza boisko, za bazą domową jest ustawiona wysoka, sześciometrowa siatka. Ustawiono też oświetlenie, aby można było grać nawet po zmroku.

Technologię budowy boiska podpatrzyliśmy w Miejskiej Górce, której drużyna – Demony – jest zaprzyjaźniona z ,,Wilkami’’ Witnica. Również trener naszych baseballistów, pan Józef Wilk służył budowniczym fachową poradą. Docelowo w przyszłości przy boisku mają być zamontowane ławeczki, tablica wyników i boksy dla drużyn. Witnickie boisko będzie miało certyfikat uprawniający do organizacji imprez rangi mistrzowskiej. – Nasze boisko będzie spełniać wymogi zawodów dla młodzików i do tee-balla. Wilki Witnica będą mogły organizować nawet mistrzostwa Europy – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

Na inaugurację boiska zaprosiliśmy amerykańskich żołnierzy, stacjonujących w Skwierzynie. Dwa lata temu gościliśmy w Witnicy 64 Batalion wsparcia 3 Brygady US Army z Colorado, którzy wspólnie z nami odsłonili obelisk w Mosinie. Na towarzyski mecz baseballowy z Wilkami Witnica przyjedzie do nas w najbliższą środę 17 października 115 Batalion Wsparcia 1 Dywizji Piechoty US Army z Teksasu. To najstarsza regularna dywizja wojskowa z USA, z tradycjami obu wojen światowych, Wietnamu i Iraku, a sam 115 Batalion będzie obchodził za rok stulecie istnienia. Ich batalionowe zawołanie mówi jednak o przygotowaniu na wojnę i pokój, więc ich wizyta będzie jak najbardziej przyjacielska. Amerykańscy żołnierze przed meczem oddadzą honory swoim rodakom, zaginionym nad Mosiną podczas II wojny światowej, odwiedzą też Muzeum Chwały Oręża Wojska Polskiego  i Muzeum Browaru Witnica. Początek meczu na boisku przy ul. Bajkowej w Parku Drogowskazów w Witnicy o godz. 16.00. Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia meczu inauguracyjnego!

Na zdjęciach: ostatnie prace przy budowie boiska (fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast