Przebadaj bezpłatnie swoje dziecko

Burmistrz Dariusz Jaworski i Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają mieszkańców miasta i gminy Witnica na bezpłatne badania USG u dzieci. Akcja ,,NIE nowotworom u dzieci” odbędzie się 5 i 6 października w Witnicy.

Mobilny gabinet medyczny Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Witnicy już po raz trzeci. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Co roku przebadanych jest ponad 200 dzieci. W wielu przypadkach udaje się wykryć objawy lub schorzenia, kwalifikujące dzieci do bardziej specjalistycznych porad lekarskich, przez co można zapobiec chorobom u dzieci.

Do badań mogą się zgłaszać dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badanie trwa kilkanaście minut i jest bezbolesne. Rodzice otrzymują po badaniu wynik oraz ewentualną poradę lekarską. Zapisy na badania będą prowadzone w dniach 18 i 19 września w godz. 9.00-17.00 pod nr tel. 607 845 033. Uwaga – nie ma możliwości rejestracji we wcześniejszych dniach! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Fundacja poinformuje na swoim profilu facebookowym o zamknięciu rejestracji. Ambulans Ronalda McDonalda w trakcie akcji będzie ustawiony na parkingu pod Urzędem Miasta i Gminy. Akcję poprowadzą lekarze specjaliści przy wsparciu grupy wolontariuszy z Witnicy. Partnerami akcji są Gmina Witnica, Hotel Witnica i GBS Bank w Barlinku.

(fot. Fundacja Ronalda McDonalda)