Setki chętnych na badania USG dzieci

Zapisy na bezpłatne badania USG u dzieci zostały zakończone, bo w ciągu jednego dnia zarejestrował się komplet chętnych. Zainteresowanie witniczan akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Akcja ,,NIE nowotworom u dzieci” odbędzie się 5 i 6 października w Witnicy.

Na badania zapraszają Burmistrz Dariusz Jaworski i Fundacja Ronalda McDonalda. Mobilny gabinet medyczny Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Witnicy już po raz trzeci. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Co roku przebadanych jest ponad 200 dzieci. W wielu przypadkach udaje się wykryć objawy lub schorzenia, kwalifikujące dzieci do bardziej specjalistycznych porad lekarskich, przez co można zapobiec chorobom u dzieci.

Zapisy na badania ruszyły wczoraj i po jednym dniu rejestracja została zamknięta. Chętnych jest więcej niż możliwości przebadania dzieci przez dwa dni. W ciągu jednego dnia zgłosiło się ponad 200 osób. Dzwonili mieszkańcy innych gmin – Kostrzyna, Gorzowa, a nawet… Świnoujścia. Oczywiście do rejestracji przyjmowaliśmy tylko mieszkańców naszej gminy. Zapisy miały trwać dwa dni, ale nie ma już możliwości przyjęcia kolejnych osób.

Ambulans Ronalda McDonalda stanie w dniach 5-6 października na parkingu pod Urzędem Miasta i Gminy. Akcję poprowadzą lekarze specjaliści przy wsparciu grupy wolontariuszy z Witnicy. Przebadane zostaną dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badanie trwa kilkanaście minut i jest bezbolesne. Rodzice otrzymują po badaniu wynik oraz ewentualną poradę lekarską. Partnerami akcji są Gmina Witnica, Hotel Witnica i GBS Bank w Barlinku.

(fot. Fundacja Ronalda McDonalda)

Wielkość czcionki
Kontrast