Budujemy Lekkoatletycznego Orlika!

Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał wczoraj umowę na budowę Lekkoatletycznego Orlika na stadionie miejskim w Witnicy. Za 1,7 mln zł powstanie tartanowa bieżnia, skocznie i rzutnie. Pieniądze na inwestycję pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznał Gminie Witnica pieniądze na budowę Lekkoatletycznego Orlika.  Pod tym hasłem kryje się budowa profesjonalnej bazy lekkoatletycznej o nawierzchni tartanowej. W ramach zadania powstanie:

– bieżnia okrężna czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 400 metrów,

– bieżnia prosta czterotorowa o nawierzchni sztucznej o długości 100 metrów jako przedłużenie prostego odcinka bieżni okrężnej (z nabiegami łącznie długość 120 metrów),

– skocznia do skoku wzwyż o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– skocznia do skoku w dal oraz do trójskoku o nawierzchni sztucznej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– rzutnia do pchnięcia kulą o nawierzchni z mączki ceglanej, zlokalizowana w zakolu bieżni,

– wyposażenie lekkoatletyczne w postaci sprzętu lekkoatletycznego.

Cała inwestycja jest warta niemal 1,7 mln zł. Z tego 700 tys. zł dostaliśmy od ministra sportu. Dziś Burmistrz Dariusz Jaworski podpisał umowę z firmą Sport Track, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Roboty ruszą wkrótce i zakończą się w przyszłym roku. Stare bieżnie i rzutnie zostaną rozebrane. – Pozbędziemy się starej szlaki i będziemy mieli profesjonalną bazę lekkoatletyczną. Nową nawierzchnię będziemy mogli udostępnić uczniom witnickich szkół, aby mogli ćwiczyć biegi sprinterskie, średnio i długodystansowe, skok wzwyż, skok w dal, trójskok oraz pchnięcie kulą. Układ boiska nie zmieni się, więc nadal będą mogły być na nim rozgrywane mecze piłkarskie. Docelowo chcemy stworzyć sekcję lekkoatletyczną – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski.

Na zdjęciach: stara szlaka zniknie,a zastąpi ją nowoczesny tartan. (fot. Mirosław Sztogryn)

 

Wielkość czcionki
Kontrast