Woda będzie dużo tańsza!

Burmistrz Dariusz Jaworski zagwarantował na trzy lata tańszą wodę i ścieki. Dziś wchodzi w życie nowa taryfa wodno – kanalizacyjna. Będziemy płacić dużo mniej – cena metra sześciennego wody spadnie aż o jedną piątą! Takich niskich opłat za wodę mieszkańcy nie mieli od ponad siedmiu lat.


Miejskie Zakłady Komunalne sp. z o. o. w Witnicy otrzymały pozytywną decyzję zatwierdzającą taryfy za wodę i ścieki. Stawki dla mieszkańców będą jeszcze niższe niż w pierwotnym projekcie i wyniosą: 3,97 za metr sześcienny wody i 8,41 za metr sześcienny odprowadzanych ścieków (netto). To spadek ceny o ponad 21 procent (o 3,66 zł)! Taryfę zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodnego Wody Polskie decyzją Nr PO.RET.070.494.2.2018.SK z 10 lipca 2018r., a w życie wchodzi ona od dziś. Nowe ceny wody będą obowiązywać przez najbliższe trzy lata.

Pd siedmiu lat nie było tak niskich opłat wodociągowych. Nowe stawki są nawet niższe niż w 2012 r., kiedy wynosiły łącznie 16,44 zł za wodę i ścieki. Ostatnio stawka ta wynosiła 17,03 zł. Teraz nowe stawki, zatwierdzone decyzją Wód Polskich, będą dla mieszkańców bardzo korzystne!

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast