Ocieplamy ,,Dwójkę”

Rozpoczął się remont budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy. Szkoła będzie ocieplona i zyska nową elewację, a wewnątrz będą nowoczesne kaloryfery.

Termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Witnicy realizuje firma Elbest z Gorzowa. Wykonawca rozstawił już rusztowanie i ochronne plandeki. W ramach inwestycji cały budynek szkoły, a także sala gimnastyczna i łącznik między szkołą a salą, zostaną ocieplone styropianem i zyskają nową elewację. Ocieplony i odnowiony zostanie także dach budynku. Kilkadziesiąt starych okien będzie wymienionych na okna z pcv, spełniające najnowsze, wysokie normy energetyczne. Gruntowną przebudowę przejdzie również instalacja grzewcza. Stare kaloryfery mają być zastąpione nowymi grzejnikami konwekcyjnymi, a w miejsce starych rur stalowych zostaną zainstalowane nowoczesne rurki miedziane, z termozaworami przy grzejnikach i zaworami podpionowymi. Inwestycja obejmuje też montaż nowych drzwi. Wszystkie te prace znacznie ograniczą zużycie energii i wody w budynku.

Prace będą prowadzone tak, aby zminimalizować ich uciążliwość dla uczniów i nauczycieli. Inwestycja warta jest ponad 1,1 mln złotych, z czego ponad 1 mln zł to dotacja pozyskana przez Gminę z Unii Europejskiej. Warto wspomnieć, że także w tym roku udało się już wykonać pierwszy etap termomodernizacji ,,Dwójki” – zamontowano na dachu panele fotowoltaiczne. Ta inwestycja warta jest 103 tys. zł i również została dofinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast