Wyrzeźbią, nakarmią i umalują

Już w piątek i sobotę cała gmina świętuje. 15 czerwca obchodzimy 170-lecie Browaru Witnica, a 16 czerwca świętujemy Spotkania na Starym Trakcie. Jakie dodatkowe atrakcje i imprezy towarzyszące czekają nas w tych dniach?

Od wczoraj w Parku Drogowskazów słychać ryk pił motorowych. Jak widać na poniższych zdjęciach, rozpoczął się plener rzeźbiarski, towarzyszący Spotkaniom na Starym Trakcie. Burmistrz Dariusz Jaworski zaproponował, aby w tym roku rzeźbiarze wykonali postaci żołnierzy, którzy zasłużyli się Polsce. Podczas pleneru zostaną więc wykonane rzeźby płk Czesława Chmielewskiego, gen. Władysława Andersa, gen. Władysława Sikorskiego, gen. Augusta Emila Fieldorfa, gen. Leopolda Okulickiego i rotm. Witolda Pileckiego. Rzeźbiarze będą pracować aż do soboty, a jutro odbędą się warsztaty rzeźbiarskie dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Dzieci pod okiem profesjonalistów będą się uczyć rzeźbienia w mydle.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na placu imprezowym? Dzieci mogą tradycyjnie skorzystać z darmowych zamków dmuchanych. Stoisko promocyjne wystawi Szkółka Piłkarska ,,Abra”, więc będzie można spróbować mini gier z piłką. Swoje auta zaprezentuje też Honda. Będzie stoisko z zabawkami i z balonami z helem. Wystawią się też firma Avon i Oriflame, więc panie będą miały możliwość wykonania profesjonalnego makijażu czy uzyskania porad kosmetycznych. Z okazji otwarcia skateparku i pumptracku, swoje umiejętności zaprezentują młodzi skejterzy.

W dużym namiocie będą stanowiska piwowarów domowych i będzie można spróbować ich wyrobów, a także ustawią swoje stoiska Koła Gospodyń Wiejskich i Klub Seniora, które zaoferują swojskie jadło i domowe wypieki. Urząd Miasta i Gminy wystawi stoisko Programu Mieszkanie+ z makietą ruszającej właśnie inwestycji i ulotkami informacyjnymi dla zainteresowanych. Na korcie tenisowym rozstawi się też ze swoim sprzętem 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza. Będą wyroby pszczelarskie, rękodzieło, nieśmiertelniki, żywe cięte kwiaty i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie dobrej gastronomii, lodów, gofrów, sorbetów i witnickiego piwa. Zapraszamy w piątek i sobotę do Parku Drogowskazów!

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast