Sprawni jak żołnierze

40 uczniów z terenu naszej gminy zdobyło Odznaki Sprawności Obronnej. Przyznano je podczas turnieju obronnego, który zorganizowały Koło Miejskie Ligi Obrony Kraju w Witnicy oraz Jednostka Strzelecka 4044 Witnica.

Turniej odbył się w środę 20 czerwca na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Sosnach turniej o zdobycie Odznaki Sprawności Obronnej. W zawodach brały udział 10 osobowe reprezentacje szkół podstawowych ( 5 dziewcząt i 5 chłopców) z terenu gminy Witnica. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje czterech szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa nr 1 z Witnicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Witnicy, Szkoła Podstawowa w Nowinach Wielkich i Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Sosen.

Zawody otworzył Burmistrz Dariusz Jaworski, który w przeszłości był dowódcą Jednostki Strzeleckiej i wielokrotnie brał udział w podobnych zmaganiach sprawnościowych. Turniej składał się z 5 konkurencji: tor przeszkód, strzelanie z broni ASG, strzelanie z łuku do tarczy, rzut granatem ćwiczebnym do celu i rzut lotką do tarczy. Wszyscy uczestnicy turnieju zaliczyli obowiązujące konkurencje i po podliczeniu uzyskanych punktów przyznano 11 złotych, 16 srebrnych oraz 14 brązowych Odznak Sprawności Obronnej. Do odznak dołączone były legitymacje uprawniające do noszenia danego stopnia odznaki.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast