Wyłowili pierwszą turę

Tomasz Wysoczański wygrał pierwszą turę spławikowych mistrzostw koła wędkarskiego w Witnicy. Wśród juniorów triumfował Piotr Siudy. Druga tura niebawem.

Wędkarze z gminy Witnica spotkali się na Mistrzostwach Koła w niedzielę, na Warcie w okolicach promu. Wystartowało 22 zawodników, w tym dwóch juniorów. Ryby brały dobrze, tylko dwie osoby nic nie złowiły, a najlepsi wyciągnęli z wody po ponad 6 kg ryb. Brały głównie krąpie, płocie i leszcze.

Zawody rozgrywano w dwóch sektorach i kolejność w sektorze decydowała o miejscach w klasyfikacji głównej. Najlepszy okazał się prezes koła Tomasz Wysoczański (6,49 kg ryb), a drugi był Adam Kałużny (5,28 kg ryb). Poniżej zwycięzców sektorów uplasowali się Władysław Mudrecki  (6,37 kg ryb) – 3 miejsce i Michał Szuciak (4,66 kg ryb) – 4 miejsce. W kategorii juniorów Piotr Siudy (1,67 kg) pokonał Damiana Czulaka (0,69 kg).

W najbliższym czasie odbędzie się druga tura. Zbiorcze wyniki obu zawodów zdecydują, kto zostanie najlepszym wędkarzem w gminie.