Trampoliny i płonąca taczka

Podróże kształcą – o tym doskonale wiedzą uczniowie klas II, III i IV filii w Kamieniu Wielkim, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w dwóch ciekawych wycieczkach.

Pierwsza z nich, do Fun Jump w Gorzowie Wlkp., odbyła się w piątek 27 kwietnia i dostarczyła uczniom (i nauczycielkom) wiele radości. Laser park wywołał wiele emocji, a park trampolin pozwolił rozładować nadmiar energii. Na zakończenie uczniowie uzupełnili utracone kalorie w KFC.

Druga ze wspomnianych wycieczek odbyła się we wtorek 8 maja i była bardzo pouczająca. Uczniowie odwiedzili bowiem niezwykłe miejsce – Zagrodę Młyńską w Bogdańcu. Tam mieli okazję obejrzeć część mieszkalną młyna – pokoje, które są rekonstrukcją wnętrza domu młynarza z przełomu XIX i XX wieku. Zgromadzono  nich ciekawe eksponaty, m.in. sekretarzyk i krzesło weselne.

W pomieszczeniach gospodarczych wyeksponowano liczne maszyny i narzędzia, a wśród nich: wiejskie środki transportu (bryczki, wozy, sanie), uprzęże i narzędzia rolnicze. Część zbiorów narzędzi rolniczych i środków transportu wyeksponowano na podwórzu. Tam szczególną uwagę uczniów przyciągnęły kieraty.

W czasie zwiedzania uczniowie mogli obejrzeć proces pieczenia chleba, rogali, bułek i chałek oraz proces przygotowania pieca piekarniczego do pracy. Najwięcej emocji wzbudziła „płonąca taczka”. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko z kiełbaskami i degustacja świeżo upieczonego chleba. Organizatorką wycieczek była nauczycielka Irena Fabiańczuk przy współpracy z Agnieszką Gaurą.

(fot. Agnieszka Gaura)

Wielkość czcionki
Kontrast