Czytali wszyscy

Zespół Edukacyjny w Nowinach Wielkich przyłączył się do lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W zbiorowym czytaniu wzięło udział ponad sto osób!

Akcję zorganizowała Biblioteka Publiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚCI CZYTANIA”. W dobie Internetu statystyki czytelnictwa nie są zbyt imponujące, wciąż za mało czytamy! Według danych, opublikowanych przez portal lubimyczytac.pl w ubiegłym roku poziom czytelnictwa w Polsce ustabilizował się na poziomie nieco poniżej 40%. W związku z powyższym, takie akcje są nie tylko sympatyczną inicjatywą ale także ziarnem, które w przyszłości ma szanse wydać plony w postaci poszerzenia grona zadowolonych czytelników.

Do  akcji bicia rekordu w czytaniu szkoła w Nowinach Wielkich przygotowywała się już wcześniej. Szkolne korytarze wypełniały tematyczne gazetki ścienne promujące to przedsięwzięcie, a uczniowie na lekcjach bibliotecznych  zostali zapoznani z całą akcją. Całość spotkała się z dużym entuzjazmem wśród uczestników. W piątek 11 maja na pierwszej i drugiej przerwie wszyscy – niosąc ze sobą książki w dłoniach o tematyce patriotycznej – zebrali się na szkolnym korytarzu, aby czytać i inspirować innych do czytania. W tym spotkaniu brali udział nie tylko uczniowie, ale zaproszono również panią dyrektor, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz gości. W akcji wzięło udział 96 uczniów, 14 nauczycieli, 3 pracowników obsługi i 6 zaproszonych gości. Łącznie 119 i to jest rekord, bo szkoła liczy 101 uczniów.

(fot. ZE Nowiny Wielkie)

Wielkość czcionki
Kontrast