Pielgrzymka dla trzeźwości

Jak co roku przez Gminę Witnica będzie przechodzić pielgrzymka trzeźwościowa z Gryfina do Rokitna. Klub Abstynenta ,,Dromader’’ z Witnicy zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy do udziału w pielgrzymowaniu.

Do Witnicy pielgrzymka dotrze 30 kwietnia w godzinach popołudniowych. Pielgrzymi dotrą do nas z Dębna. Z Witnicy pielgrzymka 1 maja wyrusza po mszy św., która rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele parafialnym. O godz. 8.00 podstawiony będzie samochód, do którego można zdać bagaże – torby, plecaki itp. – Pozostawiamy tylko bagaż podręczny: napój, kanapki, nakrycie głowy itp. Po drodze będą trzy, a w razie potrzeby cztery postoje – tłumaczy Paweł Wróbel, jeden z inicjatorów pielgrzymki. Trasa do Gorzowa zajmie około 25 km. W Gorzowie noclegi są zapewnione w Centrum Charytatywnym. Z Gorzowa pielgrzymka wyruszy po mszy która odbędzie się o godz. 6.00. Trasa do Rokitna liczy sobie około 45 km. W Rokitnie nocleg jest zapewniony w Domu Pielgrzyma. 3 maja zacznie się dla uczestników pielgrzymki drogą krzyżową o godz. 10.00, a o godz. 12.00 odbędzie się główna msza. Pielgrzymka zakończy się o godz. 14.30.

Udział w pielgrzymce kosztuje 40 zł. W koszt wchodzi nocleg w Rokitnie, ubezpieczenie i obiad. W przypadku noclegu w auli w Rokitnie (materac + własny śpiwór) odpłatność za pielgrzymkę wynosi 15 zł. Zainteresowani udziałem mogą się kontaktować pod numerami (607) 789 906, (606) 785 195 lub osobiście w zakrystii witnickiego kościoła. Uczestnicy poprzednich pielgrzymek radzą debiutantom, aby wziąć: śpiwór, karimatę, wygodne obuwie, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, obranie zmienne, przybory toaletowe, ręcznik, piżamę lub dres do spania, środki opatrunkowe, inne leki osobiste, chusteczki higieniczne, różaniec, mile widziane śpiewniki. Podczas pielgrzymki należy zachować trzeźwość, wstrzymać się od palenia papierosów , utrzymywać się w wyciszeniu i spokoju, a także słuchać poleceń służb porządkowych. Życzymy dobrego pielgrzymowania!

(fot. ,,Dromader’’)

Wielkość czcionki
Kontrast