Nie dostawiajmy gabarytów

Odpady problemowe, które nie zostały wczoraj zabrane z Witnicy, będą zwiezione do soboty. Firma wywożąca śmieci prosi o nie dostawianie  odpadów gabarytowych po terminie!

Wczoraj odbywała się zbiórka odpadów problemowych. Część śmieci jednak została, gdyż wielu mieszkańców widząc śmieciarkę, wystawiało ,,gabaryty” przed dom. Niektórzy robili to nawet wczoraj wieczorem. Tymczasem zbiórka prowadzona jest według harmonogramu ulic i samochód po zebrania odpadów z jednej ulicy, już na nią nie wraca, dlatego graty zostają niewywiezione.

Urząd Miasta i Gminy ustalił jednak z firmą wywożącą odpady problemowe, że śmieci, które zostały na ulicach, będą zebrane do soboty. Eko-Myśl prosi, aby nie wystawiać dziś i jutro starych gratów – zebrane będzie tylko to, co do tej pory wystawiono. Następna okazja do pozbycia się śmieci problemowych dla witniczan będzie 27 czerwca. Przypominamy tylko, że odpady te trzeba wystawić przed swoją posesję w dzień poprzedzający zbiórkę.

Przypominamy też, że odpady organiczne w czarnych workach odbierane są w piątek. Natomiast dziś firma odbierze, jak co czwartek, odpady biodegradowalne (w brązowych workach). Mieszkańców wystawiających brązowe i czarne worki prosimy o cierpliwość, gdyż zbiórka śmieci musi się odbywać zgodnie z harmonogramem.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast