Łowimy na stawie już za dwa tygodnie!

W majowy weekend dzieci z terenu naszej gminy będą mogły łowić ryby w Stawie Miejskim bez karty wędkarskiej – zdecydował Burmistrz Dariusz Jaworski. Od 1 maja staw będzie otwarty dla wędkarzy.

Ubiegły rok dla wędkarzy z Witnicy minął pod znakiem zarybień Stawu Miejskiego. W ramach Budżetu Obywatelskiego, a także dodatkowo w ramach zarybień planowych PZW, do akwenu wpuszczono karpie, liny, amury i karasie. W zbiorniku jest też spora populacja okoni, wzdręg i płoci, są też szczupaki i kilka pomniejszych gatunków. Łowienie w stawie w tym roku będzie więc bardzo atrakcyjne.

Sezon wędkarski na stawie rozpocznie się 1 maja. Z tej okazji Burmistrz Dariusz Jaworski przygotował dla dzieci niespodziankę – dzieci do 14 roku życia podczas majowego weekendu mogą łowić na stawie bez karty wędkarskiej. Wystarczy przyjść z dorosłym opiekunem. Jeśli dziecko nie ma z kim przyjść, witnickie koło PZW deklaruje pomoc – będzie można łowić pod opieką przebywających nad stawem wędkarzy. Oczywiście przypominamy, że obowiązują zasady połowu ryb PZW, a w przypadku Stawu Miejskiego obowiązują limity – po 1 sztuce karpia, lina, amura i szczupaka dziennie, 3 szt. karasia złocistego dziennie, 5 sztuk okonia dziennie i ten ostatni gatunek ma podwyższony wymiar ochronny od 20 cm i powyżej 40 cm.

Przypominamy też, że do 1 maja wędkowanie w stawie jest zabronione. PZW zamierza zorganizować na początku sezonu zawody spławikowe w akwenie miejskim. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast