Wycieczka pocztowo – bibliotekarska

Uczniowie klas II i III szkoły – filii w Kamieniu Wielkim wybrali się na wycieczkę do Witnicy. Odwiedzili pocztę i bibliotekę.

W bibliotece dzieci wzięły udział w niezwykle pouczających i ciekawych zajęciach zorganizowanych przez bibliotekarza Kamila Bujnickiego. Spotkanie w bibliotece rozpoczęło się od zwiedzenia Galerii ,,Między Półkami” i obejrzenia wystawy Renaty Sucheckiej, która kolekcjonuje figurki przedstawiające krowy. Następnie uczniowie udali się do Działu Dziecięcego. Tam dyrektor biblioteki Władysław Wróblewski recytował dzieciom swoje fraszki o zwierzętach. Spotkaniu autorskiemu towarzyszył quiz sprawdzający przyrodniczą wiedzę słuchaczy, który wygrała Julia z klasy III.

Następnie, po zapoznaniu się z ,,Bajką o smoku z Jeziora Wielkiego”, uczniowie przystąpili do zajęć plastycznych. Wykorzystując różnorodne materiały, z wielkim zaangażowaniem cięli, darli, kleili i kolorowali papier, aby w rezultacie powstać mogły pomysłowe smoki.

Po wizycie w bibliotece uczniowie odwiedzili Urząd Pocztowy, wszak to czas wysyłania świątecznych kartek. Przemiła pani naczelnik pokazała dzieciom pomieszczenia Urzędu i wyjaśniła trudne słowa. Uczniowie wiedzą już m.in. co to jest awizo i jakie są rodzaje listów.

Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych dzieci wróciły zadowolone z wycieczki, którą zorganizowały wychowawczynie Irena Fabiańczuk i Agnieszka Gaura.

(fot. SP Dąbroszyn)

Wielkość czcionki
Kontrast