Rocznicowa uroczystość w Mosinie

Burmistrz Dariusz Jaworski zaprasza mieszkańców całej gminy na uroczystości rocznicowe odsłonięcia w Mosinie obelisku poświęconego amerykańskim pilotom z II wojny światowej.

Przed rokiem w Mosinie stanął pamiątkowy obelisk i tablica upamiętniająca dwóch zaginionych pilotów US Army – Johna Sunberga i Leonarda Marino, członków załogi bombowca B-17 (,,Latająca Forteca”). Ich samolot zestrzelono nad Mosiną 18 marca 1945 r. Ciał obu pilotów do dziś nie znaleziono. Program na ten temat wyemitowano w TVP w cyklu historycznym ,,Było, nie minęło…”. Odsłonięcia tablicy i obelisku dokonali Burmistrz Dariusz Jaworski, Minister Elżbieta Rafalska oraz przedstawiciele 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza i 64 Batalionu Wsparcia US Army z Kolorado.

W rocznicę odsłonięcia, 18 marca (niedziela) o godz. 10.30 przy obelisku (obok kościoła w Mosinie) spotkają się mieszkańcy Mosiny i Witnicy, przedstawiciele organizacji obronnych i patriotycznych, rekonstruktorzy i wszyscy zainteresowani. Po uroczystości złożenia kwiatów odbędzie się projekcja filmu z cyklu ,,Było, nie minęło” przy poczęstunku w świetlicy wiejskiej. Dla chętnych będzie też zorganizowany przejazd na zwiedzanie Muzeum Chwały Oręża Polskiego w Witnicy. Osoby, które będą chciały wziąć udział w uroczystościach w Mosinie, będą mogły skorzystać z gminnego autobusu, który zawiezie uczestników tego wydarzenia z Witnicy do Mosiny. Wyjazd o godz. 10.10 spod Urzędu Miasta i Gminy w Witnicy. Zapraszamy!

(fot. UMiG)

Wielkość czcionki
Kontrast