Ogrodzenie otoczy infield

Rośnie ogrodzenie boiska baseballowego. Są też już gotowe ścieżki dla zawodników z ubitej mączki ceglanej. Pierwsze zawody odbędą się pewnie już latem!

Boisko do baseballa i tee-balla powstaje w Parku Drogowskazów w Witnicy z inicjatywy Burmistrza Dariusza Jaworskiego, przy wydatnej pomocy pana Józefa Wilka trenera ,,Wilków” Witnica. Od wczoraj montowane jest sześciometrowe ogrodzenie z tyłu głównego pola gry, aby piłki odbijane i rzucane przez zawodników nie wpadały do stawu.

Obiekt będzie miał kształt wycinka koła o kącie 90 stopni. Główne pole gry – infield – ma być wykonane z trawy w rolkach, a dalsze pole – outfield – z naturalnie wysianej trawy. Zostaną też zamontowane profesjonalne bazy – ważne elementy boiska baseballowego. Będzie ich pięć plus tzw. górka miotacza, która jest już gotowa, tak samo jak ścieżki biegowe dla zawodników, wysypane mączką ceglastą. Boisko buduje witnicka firma Kazar pana Marka Rackiewicza według technologii, w jakiej zbudowane są boiska w Miejskiej Górce.

Cały obiekt będzie ogrodzony i oświetlony. Przy boisku staną też ławeczki. Docelowo w przyszłości ma być zamontowana tablica wyników i boksy dla drużyn. Witnickie boisko będzie miało certyfikat uprawniający do organizacji imprez rangi mistrzowskiej dla młodzików i do tee-balla. Wilki Witnica będą mogły organizować nawet mistrzostwa Europy. – Na inaugurację zaprosimy do rozegrania meczu drużynę Demonów Miejska Górka Następnie odbędą się u nas Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – mówi trener naszych baseballistów, pan Józef Wilk.

Wilki doczekały się boiska po 12 latach działalności. Będzie to pierwsze certyfikowane boisko baseballowe w województwie lubuskim. Nasza drużyna coraz bardziej liczy się w rozgrywkach ogólnopolskich – regularnie zajmuje medalowe miejsca w MMM, a dwukrotnie je  wygrywała. Niedawno wzięła udział w międzynarodowych zawodach o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy ,,Działdowo Cup”, gdzie zapraszane są najsilniejsze drużyny z Polski, Rosji, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi. W tym roku krajowa federacja baseballowa zaprosiła też Wilki jako jedną z czterech polskich drużyn do szkoleniowej Akademii Baseballa.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast