Plaser ustawiał szyny

Tor nr 4 przy witnickim dworcu ułożono na nowo. Wczoraj na zlecenie PKP montowała nowe szyny specjalistyczna firma z Poznania.

W Witnicy torowisko kolejowe remontowane jest w dwóch miejscach naraz – na wysokości dworca PKP i za przejazdem przez ul. Pocztową. Przy dworcu kolej wymienia tor nr 4, który był w złym stanie technicznym. Położono nową podsypkę z tłucznia i podkłady, a wczoraj montowano nowe szyny. Aby były równe, ustawiano je z wykorzystaniem technologii plaserowej i spawano specjalną maszyną. Dzięki temu składy PKP będą miały większe pole manewru, bo będą mogły korzystać z trzech torów w obrębie dworca. Prace wykonuje spółka ZRK ,,DOM” z Poznania.

PKP przebudowuje też mostek kolejowy na Witnie. Mostek na Witnie w sąsiedztwie ul. Krasickiego, przez który przechodzą tory kolejowe, był w złym stanie technicznym. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zleciły więc przebudowę całego układu mostu, zarówno jego konstrukcji, jak i leżącego na nim torowiska. Oba remonty zakończą się wiosną tego roku.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast