W Żłobku prawie komplet

Do Żłobka Miejskiego w Witnicy uczęszcza już 41 dzieci. I wciąż pojawiają się nowe. Rodzice bardzo chwalą wygląd i wyposażenie placówki. W kwietniu ruszy nabór na nowy rok szkolny.

I kto to mówił, że nie będzie tylu chętnych do nowo wybudowanego Żłobka w Witnicy?  Do dziś zapisało się 41 osób. Tyle dzieci chodzi w tym roku szkolnym. Miejsc jest 48. Tymczasem kolejne osoby deklarują się już z zapisami od września. W nowym roku szkolnym będzie komplet dzieci. Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 ruszy w kwietniu.

Żłobek jest kolorowy, sale są jasne i pełne światła dzięki dużym przeszkleniom i kolorowym ścianom. Dzieci mogą korzystać z dużej ilości zabawek i urządzeń edukacyjnych. Rodzice chwalą sobie nowoczesność placówki. Dzieci są pod opieką wykwalifikowanej kadry. Dzięki połączeniu obiektu z budynkiem Przedszkola Miejskiego, Żłobek jest ekonomiczny w utrzymaniu, a przy tym ciepły.

Inicjatorem budowy żłobka był Burmistrz Dariusz Jaworski. – Rodzice wielokrotnie zgłaszali taką potrzebę. Z naszych wyliczeń wynikło, że będziemy mieli pełną obsadę dzieci z naszej gminy. I teraz widać, że to był dobry pomysł. Chętni do pobytu w naszym żłobku są nawet rodzice dzieci z sąsiednich gmin – mówi Burmistrz. Żłobek wybudowaliśmy dzięki dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu ,,Maluch Plus”. Inwestycja jest warta 1,6 mln zł.

(fot. Mirosław Sztogryn)

 

Wielkość czcionki
Kontrast