Strona bardziej przyjazna

Jak się Państwu podoba nowa odsłona strony www.witnica.pl? Warto wspomnieć kilka słów o zmianach gminnej strony internetowej.

– Wszystkie zmiany na stronie internetowej wprowadziliśmy z myślą o mieszkańcach i mam nadzieję, że korzystanie z gminnej witryny www będzie dla Państwa przyjemnością – mówi Burmistrz Dariusz Jaworski. Co się zmieniło?

Przede wszystkim dostosowaliśmy gminną witrynę internetową do wymogów WCAG 2.0., a więc do współczesnych wymagań stron internetowych dla osób niepełnosprawnych. Zamieniliśmy przestarzały szablon na stronę w systemie zarządzania treścią WordPress. Jest to system bezpłatny, z możliwością rozbudowywania go o wiele darmowych modułów i widgetów. Zaoszczędziliśmy też pieniądze naszych mieszkańców, bo nowy szablon jest trzykrotnie tańszy od oferowanego przez naszego poprzedniego dostawcę.

Nowa strona jest już responsywna i dostosowuje się automatycznie do przeglądarek w smartfonach. Zmienił się układ aktualności, wiele elementów z linków tekstowych zmieniliśmy w graficzne, aby strona była czytelniejsza i bardziej przyjazna w obsłudze. Dodaliśmy odrębne menu ,,Dla mieszkańców” z najważniejszymi informacjami dotyczącymi życia codziennego w gminie. Jest też osobne menu dla turystów i dla inwestorów. W bocznym menu znalazło się wiele nowych informacji, m.in. linki do klubów sportowych i organizacji społecznych z terenu naszej gminy oraz nowe działy, których nie było na starej stronie.

Dla Państwa wygody, pod bocznym menu umieściliśmy kafelki z linkami do ważnych sfer życia mieszkańców. Tam także jest widok z kamer online – transmisję z Witnicy, 24 godziny na dobę, nadajemy już z dwóch kamer. Strona posiada również szybkie linki do najważniejszych gminnych instytucji oraz do gmin partnerskich.W newsach daliśmy Państwu możliwość natychmiastowego udostępniania wiadomości na Facebooku, Twitterze, Linkedln i Google+

Stara  strona jest archiwizowana i wkrótce jej zasoby zostaną udostępnione użytkownikom internetu. Z dotychczasowych zasobów udostępniliśmy stronę eUrzędu z ważnymi procedurami załatwiania spraw przez mieszkańców, oraz oczywiście Biuletyn Informacji Publicznej, łatwo dostępny z kilku poziomów strony.

Będziemy stale udoskonalać stronę i mile widziane będą konstruktywne uwagi użytkowników. Życzymy przyjemnej nawigacji i odkrywania nowych funkcjonalności na stronach www.witnica.pl.

(fot. UMiG Witnica)

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast