Orange kładzie światłowody

Orange rozpoczął układanie kabli światłowodowych w Pyrzanach. To początek tegorocznych inwestycji potentata telekomunikacyjnego, który chce dać możliwość podłączenia się do internetu połowie sołectw w naszej gminie.

Firma Orange Polska S. A. złożyła wniosek do Burmistrza o zajęcie pasa drogowego drogi gminnej w Pyrzanach w celu budowy linii telekomunikacyjnej z przyłączami, Wcześniej inwestor uzyskał od Burmistrza Dariusza Jaworskiego decyzję zezwalającą na lokalizację urządzenia w pasie drogowym. W ten sposób firma rozpoczyna rozbudowę  sieci światłowodowej na terenie gminy. W ubiegłym roku Orange przy współpracy z magistratem przeprowadził badani ankietowe wśród mieszkańców naszej gminy na temat deklaracji podłączenia się do internetu szerokopasmowego w ramach projektu ,,Szerokopasmowy powiat gorzowski”. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych i wart jest 5,2 mln zł. Teraz inwestor sukcesywnie będzie budował sieć telekomunikacyjną w kolejnych sołectwach. Wykonawcą robót w Pyrzanach jest firma SUB-TEL. Zainteresowani podłączeniem mogą się w tej sprawie kontaktować bezpośrednio z firmą Orange.

(fot. Mirosław Sztogryn)

Wielkość czcionki
Kontrast