Kiermasz dla pogorzelców

3300 złotych zebrały organizacje społeczne i wolontariusze na pomoc pogorzelcom z Kamienia Wielkiego. Witniczanie gremialnie kupowali ciasta i słodkości, aby pomóc poszkodowanym.

W niedzielę przed kościołem parafialnym w Witnicy odbył się kiermasz, z którego dochód w całości przeznaczono na pomoc poszkodowanym w pożarze budynku wielorodzinnego w Kamieniu Wielkim. 23 stycznia spłoną dach budynku, w którym mieszkało osiem rodzin. Burmistrz Dariusz Jaworski zdecydował o umieszczeniu poszkodowanych w lokalach zastępczych do czasu naprawy dachu, jednocześnie wystosował apel do przedsiębiorców z terenu naszej gminy o pomoc materialną i finansową dla pogorzelców. Sami poszkodowani również zabiegają o pomoc. Założyli wspólne konto bankowe, na które można przelewać dobrowolne datki (nr rachunku 82 8355 0009 0071 9524 3000 0001, należy wpisać w tytule wpłaty ,,Dla pogorzelców’’).

Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych ,,Witnickie Promyczki” wspólnie z Burmistrzem postanowiło pomóc poszkodowanym poprzez kiermasz. Zgłosiły się do niego również Koła Gospodyń Wiejskich z Białcza, Sosen i Kamienia Wielkiego, a także stowarzyszenie Krąg Przyjaciół ,,Druh” i panie z Rady Rodziców witnickiego gimnazjum, które przekazały babeczki, pieczone na gimnazjalne połowinki. Na kiermaszu przed kościołem sprzedawano ciasta, gofry, watę cukrową, kawę i herbatę. Mieszkańcy tłumnie oblegali stoiska. Udało się zebrać kwotę 3300 zł. Pieniądze te przekazano poszkodowanym, aby mogli za to kupić materiały budowlane do odbudowy dachu swojego domu.

(fot. ,,Witnickie Promyczki”)

Wielkość czcionki
Kontrast